top of page
fffbrannbollsyran2025-banner-1.png
SPELSCHEMA/RESULTAT

Spelschema Brännbollsyran 2024

Följ resultatrapporteringen från Brännbollsyran här:

Du kan även följa resultaten i Brännbollsyrans app. Sök på Homerun Festivals i appstore och google-play för att hitta appen.  

Gruppspel                                       

    

 

 

 

 

 

Slutspelsträd - Orange

 

Slutspelsträd - Lila

Karta över cupområdet på Mariehemsängarna

 

Tidsschema Brännbollsyran 2024

Torsdag 30 maj 

17.00-20.00 Gruppspel Brännbollscupen

17.00-20.00 Gruppspel Youth Cup

Fredag 31 maj 

09.00-12.00 Gruppspel Brännbollscupen

09.00-12.00 Gruppspel Youth Cup

12.30-15.30 Gruppspel Brännbollscupen

16.00-17.30 Gruppspel Brännbollscupen
17.30-19.00 Poolfinaler Brännbollscupen

16.00-17.30 Slutspel Youth Cup

Lördag 1 juni

09.00-14.00 Slutspel Brännbollscupen 32-del - Kvartsfinaler

13.45 Semifinaler

14.45 Final 

Resultat Brännbollsyran 2023

Här kommer resultat att rapporteras från 32-delsfinaler och framåt under Brännbollsyran. Matcherna i gruppspelet rapporteras endast i Brännbollsyrans cup-app. 

32-delsfinaler

Pool Lila

Salming - Kalla Fötter 84-25

Nucken och hans vänner - Sista Hawaii-Bossen 31-53

Herman och Hans Hund - Jämna Plågor 62-43

Pyroman på Plan - Plakat Pirat 53-31

The Pittsburgh Steelers - Shooters Shoot 69-36

FUSK - BK Spek 30-72

Samlag(et)  - BK Kry 62-49

Flawless - Bränn inte Bullen 42-74

Den Glada Dansken - De Rinner BK 51-61

BK Vetarn - Don´t stop Beleiving 31-64

Yörgenligan - Danskens Supporterklubb 54-42

Grön Termos - Gavvas Granater 52-65

BK Brexit - Booyaka BK Ej rapporterat - Vinst BK Brexit

Brännballarna - Serva den som Borg 18-84

Avrage Jose - BDC 68-50

Rolex & Brudar - Burnouts 51-87

BCZ - Slag(g)produkter 86-27

Savannens BK - Hermii Vänner 27-73

Denkens änglar - Diesel o damer 76-35

Högis - Västteg Klass 3B 13-70

Magnum P.I - Rainbow Rangers 68-23

Det andra laget - Kom till Sekretariatet 36-68

Traktor MS - Raka Bollar BK 65-30

PSY - BK Rel  17-78

Dom Röda - Snett men rakt 82-31

Nollkoll - Suger som Wettex 75-65

Due Ponti - Kastastrof BK  58-42

Proggens kamrater - Lilla Gruppen 37-72

Fjöl Av - Maja Lyxell 67-37

Bahama Swinger - Avslaget 8-90

Disgusting Disappointments - Pighill 66-68

KBK - High Rise 26-91

16-delsfnaler

Salming - Sista Hawaiibossen 104-40

Herman och Hans Hund - Det är en Pyroman på plan 67-52

The Pittsburhg Steelers - BK Spek 77-61

Samlag(et) - Bränn inte Bullen 73-75

De Rinner BK - Dont stop Beleieving 77-61

Yörgenligan - Gavvas Granater 77-80

BK Brexit - Servan den som Borg 86-56

Avrage Joes - Burnouts 75-85

BCZ - Hermii Vänner 100-59

Denkens Änglar - Västteg Klass 3B 50-96

Magnum P.I - Kom till Sekretariatet 74-57

Traktor MS - BK Rel 56-93

Dom Röda - Nollkoll 89-61

Due Ponti - Lilla Gruppen 77-48

Fjöl Av - Avslaget 77-47

Pigghill - High Rise 30-98

8-delsfinaler

Salming - Herman och Hans Hund 95-55

The Pittsburgh Steelers - Bränn inte Bullen 61-77

De Rinner BK - Gavvas Granater 56-90

BK Brexit - Burnouts 64-78

BCZ - Västteg Klass 3B 78-69

Magnum P.I - BK Rel 66-68

Dom Röda - Due Ponti 75-65

Fjöl Av - High Rise 67-74

Kvartsfinaler

Salming - Bränn inte Bullen 82-67

Gavvas Granater - Burnouts 54-99

BCZ - BK Rel 67-82

Dom Röda - High Rise 69-92

Semifinaler 

BK Rel - High Rise 72-87

Salming - Burnouts 87-62

Final 

Salming - High Rise 73-76

Resultat Brännbollsyran 2022

32-delsfinaler

BK Rel - Inget lag (tom plats)  W.O 

Hjärnsläpp - Avslaget 2 W.o 20-0

Sneslaget - Yörgenligan 47-63

Det andra laget - BK Brexit  48-60

Svinto Jr - Suger som Wettex 55-66

Humes lag - The Pittsburgh Steelers 22-84

BK Fel - Inte en spelare i sikte 69-38

Avslaget 1 - Burnouts 43-70

Kom till Sekretariatet - Starboy & Shakira 65-34

Glada Dansken - Skogsägarna 59-58

Det är en Pyroman på Plan - Gavvas Granater 45-59

Team Pigghills - Dont Stop Beleavin 28-73

Avrage Joes - Shooters Shoot 62-47

Plakat Pirat - Vi är bäst i Medvind

Sista Hawaii-bossen - IVP 79-46

De Rinner BK - High Rise 22-81

Salming - Inget lag (tom plats) W.O 

Booyaka BK - Rough BK 50-43

Amigos - Grön Termos 36-68

Det andra laget - Fjöl Av 48-60

Lilla Gruppen - Mighty Oxn BK 62-47

BK Spek - Hawaii Rainbow Warriors 68-43

All Inclusive - Serva den som Borg 0-20 w.o

Freddys sista Kalas - Bränn inte Bullen 34-72

Magnum P.I - Traktor M.S 65-36

Summer Sharks - Gunde Svahn på Brännbollsplan 66-21

Hermii Vänner - Sneslaget 57-60

Sätesbänderna - Dom Röda 40-77

Herman och Hans Hund - Hirakion  63-38

Västtteg Klass 3B - Pappa betalar  53-42

Due Ponti - Brännbollsutopi 60-57

Eybros - BCZ 31-92

16-delsfinalern

BK Rel - Hjärnsläpp 100-49

Yörgenligan - BK Brexit 57-67

Suger som Wettex - The Pittsburgh Steelers 43-92

BK Fel - Burnouts 35-105

Kom till Sekretariatet - Glada Dansken BK 60-82

Gavvas Granater - Don´t stop believing 67-61

Avrage Joes - Plakat Pirat 69-69 (Plakat vinner)

Sista Hawaii-bossen - High Rise 48-105

Salming - Booyaka BK 88-51

Grön Termos - Fjöl Av 48-75

Lilla Gruppen - BK Spek 85-60

Serva den som Borg - Bränn inte Bullen 51-103

Magnum P.I - Summer Shark 90-31

Samlag(ET) - Dom Röda 68-75

Herman och hans Hund - Västteg Klass 3B 62-63

Due Ponti - BCZ 60-80

8-delsfinaler

Lilla Gruppen - Bränn inte Bullen 65-69

Salming - Fjöl Av 81-58 

Dom Röda - Magnum P.I 74-68

BCZ - Västteg Klass 3B 76-59

The Pittsburgh Steelers - Burnouts 48-96

BK Rel - BK Brexit 85-53

Galda Dansken BK - Gavvas granater 75-48

Plakat Pirat - High Rise 64-99

Kvartsfinaler:

BCZ - Dom Röda 81-67

High Rise - Glada Dansken BK 95-25 

Salming - Bränn inte Bullen 80-62

BK Rel -  Burnouts  81-81 (Burnouts avslutade som utelag)

Semifinaler:

Salming- BCZ 77-66

Burnouts  - High Rise 88-77

Final: 

Salming - High Rise 80-82

bottom of page